Wat is Kyokushin karate?

 

Karate als zelfverdediging
Oorspronkelijk is karate geen sport, maar karate- jitsu een systeem om jezelf zo effectief mogelijk tegen een aanval te verdedigen.
De grondlegger van het Kyokushin karate, Masutatsu Oyama, heeft een bijzonder sterke, functionele en effectieve stijl ontwikkeld; het Kyokushin karate. Deze vorm wordt dan ookThe strongest Karate in the World genoemd. Het systeem kent naast, stoten, slagen, trappen en weringen ook worpen en klemmen. Aan ‘mooie’ technieken heb je op straat niets als je gedwongen wordt je te verdedigen tegen een straatvechter/-rover.

Karate als sport

 In het karate komen vele vormen van bewegen voor zoals rennen, lopen, springen, rekken/strekken enz. Het blijkt een uitstekende training voor lichaam en geest, zowel voor jongeren als voor ouderen. In sportvorm, bv. wedstrijden schept het voor de liefhebber de kans om prestaties/het kennis niveau met anderen te meten/vergelijken.Karatetraining

Tijdens de praktijkgerichte trainingen word je al met de neus op de feiten gedrukt. De beginnende leerling wordt eerst de basis aangeleerd. In Japan zijn daar uitstekende methoden voor ontwikkeld die wij nu ook gebruiken. In deze vorm leert de student wat doorzetten echt wil zeggen. Pijn betekent niet opgeven, maar is een kans om te kunnen doorgroeien naar wilskracht en volharding!